Marta Brzostowicz-Cieśla

Właścicielka gabinetu Dentismile
Lekarz dentysta

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Zawód stomatologa wykonuję od 2006 roku. Do tej pory pacjenci mogli mnie spotkać w gabinetach w Poznaniu i w Śremie. Stomatologia Dentismile w Gruszczynie w pobliżu Swarzędza to gabinet, w którym pracuję od października 2016 roku.

Swoją wiedzę i umiejętności praktyczne miałam możliwość pogłębiać współpracując z doświadczonymi stomatologami oraz uczestnicząc w specjalistycznych kursach. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na stomatologii estetycznej (wypełnienia estetyczne, licówki, protetyka) oraz endodoncji (leczenie kanałowe pod mikroskopem). W codziennej pracy skupiam się na zdrowym uśmiechu pacjentów, zrozumieniu jego potrzeb, braku bólu podczas wizyty oraz precyzji i długotrwałym efekcie leczenia. Przy zabiegach używane są sprawdzone materiały stomatologiczne oraz m.in koferdam, lupy powiększającemikroskop. Dzięki tym sprzętom możliwe jest szczelne i dokładne założenie wypełnień, koron, mostów, usuwanie z kanałów złamanych narzędzi, wkładów koronowo-korzeniowych, zamykanie perforacji oraz trudne, powtórne leczenie kanałowe.

Wyzwaniem są dla mnie skomplikowane przypadki. Regularnie podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Obecnie uczestniczę w Curriculum Endodontycznym w Kielcach. Należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE).

Poza stomatologią interesuje mnie taniec, narciarstwo i podróże.

Karolina Karońska

Doktor nauk medycznych
Lekarz dentysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, tytuł lekarza dentysty uzyskała w 2008 roku. Rok później rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Technik i Technologii Dentystycznych, które ukończyła w 2014 roku. Jej praca doktorska dotyczyła zastosowania wkładów z włókna szklanego w leczeniu dentystycznym. Ze wspomnianym zakładem jest związana nadal. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami, rozwija także swoje zainteresowania naukowe i zawodowe.

Dr Karolina jest specjalistką z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantów, protetyki oraz zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Prowadzi diagnostykę i leczenie bólów głowy niewiadomego pochodzenia, uczucia napiętych mięśni twarzy, zaciskania zębów, ich ścierania (bruksizm), zgrzytania zębami. Innymi słowy zajmuje się chorobami okluzyjnymi, które wynikają z niewłaściwego ułożenia zębów górnych i dolnych, stawu skroniowo-żuchwowego, napięcia mięśni twarzy.

Doświadczenie praktyczne zdobywała pracując w gabinetach dentystycznych w Poznaniu i Swarzędzu. Do zespołu Dentismile w Gruszczynie dołączyła w 2017 roku. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych specjalistycznych kursach w kraju i za granicą.

Wolne chwile spędza z rodziną, uprawia sport (fitness, narciarstwo, tenis) oraz podróżuje.

Agnieszka Agaciak

Higienistka stomatologiczna

Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną. Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży i pracy w kilku gabinetach stomatologicznych w Poznaniu. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe regularnie uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach i wykładach z zakresu asysty stomatologicznej oraz zdrowia i higieny jamy ustnej. Obecnie jest również studentką UAM w Poznaniu – specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie wczesnoszkolne.

W gabinecie Dentismile w Gruszczynie jej zadaniem jest asystowanie podczas zabiegów stomatologicznych. Samodzielne wykonuje zabiegi profilaktyczno-lecznicze, np. piaskowanie, skaling i fluoryzację. Dzięki wiedzy na temat higieny jamy ustnej doradza pacjentom, pomagając m.in. dobrać odpowiednią pastę i szczoteczkę. Jednym z jej zadań jest również przygotowanie pacjenta do wizyty w taki sposób, aby czuł się komfortowo podczas zabiegu. Jest osobą przyjazną i otwartą. Jej hobby to film.

 

570 202 570
Dentismile, ul. Swarzędzka 21, 62-006 Gruszczyn
570 202 570
Dentismile, ul. Swarzędzka 21, 62-006 Gruszczyn